Трамп „се прашува“ каде да бега ако изгуби на изборите – опции има многу

2 копии

Американскиот претседател навести дека може да ја напушти земјата ако загуби од Џо Бајден на изборите на 3 ноември. „Политико“ наведува некои од веројатните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Империјата на Трамп е на стаклени нозе, тврдат медиумите. Околу 900 милиони долари од долгот ќе доспеат во следниот период. Колку пари должи американскиот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп може да изгуби повеќе од својата позиција со пораз на изборите на 3 ноември. Во време кога тој се бори да ја спаси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 256 | | | веќе видена

Во тек е медицинско опремување на објектот (на поранешната гинеколошка болница „Мала Богородица“, сегашен хотел „Ибис Стајлс“), што Клиничката болница ...
сите 153 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 57 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп „се прашува“ каде да бега ако изгуби на изборите – опции има многу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: