САД со најголем број заразени од почетокот на пандемијата

5 копии

Повеќе од 505.000 нови случаи на заразени со новиот коронавирус се регистрирани во светот во последните 24 часа, што е најмногу за еден ден од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Србија во последните 24 часа од компликации предизвикани од коронавирусот починале пет лица, а рестистрирани се нови 1.545 заразени лица Србија го зголеми ...
| | веќе видена | слични

Белгија бележеше дневно во просек по 15.316 заразени од средината на октомври, соопштија здравствените власти денеска, неколку часа по одлуката на владата ...
| | веќе видена | слични

Националниот институт за јавно здравство на Косово (ИКШПК) попладнево објави дека минатото деноноќие во земјата се потврдени 418 нови случаи на заболени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 814 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 407 | | | веќе видена

Оптимистички беа најавите дека Македонија и Бугарија не се далеку од постигнување договор, сметаат дел од бугарските медиуми откако така во јавноста ги ...
сите 583 | | | веќе видена

Се чекаа потврдите од деве одлучувачки држави, но официјалните резултати докажуваат дека Џо Бајден секако е новиот претседател на САД. Пенсилванија ја потврди ...
сите 301 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 171 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД со најголем број заразени од почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: