Пет деца и шест мајки хоспитализирани во болницата во Козле

3 копии

Денеска во Македонија, според неофицијалните информации, ќе биде забележан рекорден број на коронаинфекции во еден ден, и таа бројка би можела да изнесува за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Во Хрватска во последните 24 часа се забележани 2.772 нови случаи на заразени со коронавирус, 20 лица починале, а бројот на хоспитализирани надминал 1.000, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 323 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет деца и шест мајки хоспитализирани во болницата во Козле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: