Лидс на Алиоски и го нанесе првиот пораз на Астон Вила оваа сезона

6 копии

За локалните банки за храна досега се собрани над 300.000 фунти ФУДБАЛ Навивачите на фудбалските клубови во Премиер-лигата што ги бојкотираат мечевите според ...
| | веќе видена | слични

Езџан Алиоски одигра во негов препознатлив стил за Лидс против Астон Вила во победата од 3:0, а коментарите на навивачите се дека популарниот Џани постети на ...
| | веќе видена | слични

Езџјан Алиоски, како што јавува “Фудбал Инсајдер“ има големи шанси и по јуни 2021 година да остане во Лидс Јунајтед. Имено раководството на Премиерлигашот, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиските медиуми пишуваат дека Лидс планира да почне преговори со македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски за нов договор. Алиоски синоќа беше стартер на мечот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец има важечки договор до крајот на сезоната со екипата на Лидс, односно до 30 јуни 2021 година. Езџан Алиоски вчера со својот клуб ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 403 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 365 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 297 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 521 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 258 | | | веќе видена

Проблеми за Шкотланѓаните пред клучниот меч против Хрватска со кој ќе се решат сите дилеми околу пласманот во елиминационата рунда на Европското првенство. ...
сите 63 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 297 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 572 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидс на Алиоски и го нанесе првиот пораз на Астон Вила оваа сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: