ВМРО-ДПМНЕ: Филипче треба да поднесе оставка, тврдеше дека ќе има 2.000 заболени во тек на цела пандемија, а сега има 2.000 за една недела


Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека власта не може ниту презема нешто за да се спречи ширењето на епидемијата на Ковид-19. Како што велат од партијата, во само една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бележиме непрекинат галопирачки раст на бројот на заболени од КОВИД-19. Секој ден нов рекорд, секоја недела нов бран. Драматична e и состојбата со исполнетост ...
| | веќе видена | слични

Драматична e и состојбата со исполнетост на болничките капацитети, на помош се викаат приватни интернисти. Загрижувачката состојба со коронавирусот вчера беше ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка од Наќе Чулев кој во тоа време беше министер за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски бара лекарите, сестрите и другиот здравствен персонал да не плаќа за тестовите за откривање на Ковид19. "Во време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 388 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ е тотално изгубена. Ветото за почеток на преговорите ја извади на виделина целата нивната неспособност и во сегментот на ...
сите 178 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче треба да поднесе оставка, тврдеше дека ќе има 2.000 заболени во тек на цела пандемија, а сега има 2.000 за една недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: