ЦЈЗ Охрид: Од 17-ти до 23-ти октомври во Охрид COVID-19 e дијагностициран кај 86 лица, активни се 149 случаи, оздравеа 14 лица


Охрид, 24. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Нови позитивни случаи на Ковид -19 има во три текстилни конфекции, во болницата, општината и во затворот во Штип. Директорката на Центарот за јавно здравје од ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Центарот за јавно здравје од штип, Марија Димитрова вели дека позитивни случаи има и во градинката „Виножито", а заразен ученик има и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
| | веќе видена | слични

Ако во летниот период од вкупно тестираните во Тетовско седум проценти од тестираните граѓано биле позитивни на Ковид-19, сега процентот е 30 отсто, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со своите лаги, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја уништува европската иднина на македонските граѓани. Ова за БГНЕС го изјави европратеникот и еден ...
сите 431 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 106 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до граѓаните во периодот на слави кој престои максимално да бидат одговорни и да ги почитуваат мерките за заштита. ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЈЗ Охрид: Од 17-ти до 23-ти октомври во Охрид COVID-19 e дијагностициран кај 86 лица, активни се 149 случаи, оздравеа 14 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: