Каде би избегал Трамп ако изгуби на изборите?

5 копии

Сојузната држава што предизвикува восхит кај републиканците, а важи за ноќна мора за демократите повторно претставува фронт, и како во 2016 година, таа може да ...
| | веќе видена | слични

Изборот на преседател на САД ќе биде најважниот светски политички настан за оваа година. Претседателските избори во САД во 2020 година се кобен момент во ...
| | веќе видена | слични

Ако Америка не одбере јасно и без сомнежи околу победникот, може да очекуваме влошување на поларизираната политичка ситуација во Америка, со несогледливи ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на Демократската партија за американски претседател на изборите на 3-ти ноември, Џо Бајден, вети дека уште првиот ден од неговиот евентуален мандат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 414 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 423 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде би избегал Трамп ако изгуби на изборите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: