Филипче: Лабораториите за тестирање работат во три смени


Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате во Институтот за јавно здравје да направите тест за ковид – 19 надвор од протоколите, односно да го направите приватно поради патување на пример за ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Квалитетните тестови од фирмата „Abbott“ кои што даваат 99.6 отсто точност на резултатот за Ковид-19 од следната недела ќе бидат достапни и во Здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, граѓаните ќе можат преку дадениот телефонски број во медиумите да закажуваат и да направат брзи тестови. Здравствениот дом Скопје е прва ...
| | веќе видена | слични

Бројот на позитивните на корона вирусот два дена по ред е над 800, но тоа што посебно ги загрижува матичните лекари е дека имаат многу повеќе пациенти кои ...
| | веќе видена | слични

 Оваа опција ќе биде достапна од понеделник во поликлиниката „Ѓорче Петров" за сите граѓани што сакаат да направат тест, појаснува Директорот на здравствениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гоце Делчев го даваме, ама Борисов и Каракачанов не ги даваме. Вака отприлика звучат изјавите на премиерот Зоран Заев после бугарското вето за Македонија за ...
сите 546 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 103 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на денешните ковид-бројки, соопшти дека има многу причини министерот Венко Филипче до утре да поднесе оставка. Денеска ...
сите 110 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Лабораториите за тестирање работат во три смени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: