Последниот удар на Никола Груевски за ВМРО-ДПМНЕ

Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции нефункционален две години Претставници на Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции ...
| | веќе видена | слични

Светската пандемија од Ковид-19, која го фрли на колена целиот свет, за нас, како држава и општество, можеби има и една позитивна работа. Имено, го разобличи ...
| | веќе видена | слични

Воислав ЗАФИРОВСКИ Многу често во секојдневната комуникација, па дури и во изјавите на официјални, јавни лица, може да се слушне изразот - тајна полиција. Дали ...
| | веќе видена | слични

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
| | веќе видена | слични

Може ли поради заболените функционери да се предизвика дисфункционалност на државите? Колку заболувањата на функционерите во централните и локалните власти, ...
| | веќе видена | слични

Поранешна пратеничка од СДСМ, вечерва објави деталнo правно мислење за правни мерки во корона-пандемија, за граѓанските и човековите права, за непочитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последниот удар на Никола Груевски за ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: