Европејците загрижени поради економијата, но веруваат во подобра иднина

Истражувањето на Евробарометар, спроведено во периодот обележан со пандемијата Ковид-19, покажува дека Европејците се многу загрижени за економската состојба, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Италијанскиот министер за економија Роберто Гвалтиери вели дека апсолутен приоритет на владата е да избегне локдаун на државата.Тој додава дека тоа ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Банките во еврозоната ги затегнаа условите за кредитирање во третиот квартал од оваа година, поради пандемијата на вирусот Ковид-19, покажува студијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите случаи на коронавирус претставуваат нов предизвик за јавното здравство и изгледите за раст на еврозоната и светските економии. Во светло на вториот бран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот бруто домашен производ (БДП) во третото тримесечје од фискалната година скокнал за рекордните 33,1 отсто, покажаа во четвртокот соопштените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 523 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европејците загрижени поради економијата, но веруваат во подобра иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: