Финансиската полиција отвори истрага за Еуростандард банка


4 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага за директорката на Националната агенција за европски образовни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ќе спроведе истрага против четири лица, од кои три лица како соизвршители се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постапувајќи по поднесената кривична пријава од Управата за финансиска полиција, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
| | веќе видена | слични

Три лица како соизвршители се осомничени дека сториле кривично дело измама на штета на средства на европската заедница од член 249-а од кривичниот законик, ...
| | веќе видена | слични

Одземање на пасошите од директорката на Националната агенција за европски образовни програми, Лидија Димова, сопственикот на фризерницата “В.Е.З. Трејд”, како ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера Финансиската полиција поднесе кривична пријава протов Лидија Димова, директорка на Националната агенција за европски образовни програми и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова ...
| | веќе видена | слични

Финансиската полиција денеска поднесе кривична пријава против четири лица, вклучувајќи ја и директорката на Националната агенција за европски образовни ...
| | веќе видена | слични

Над 411 илјади евра се проценети како штета која ја направила директорката на Националната Агенција Лидија Димова и нејзини соработници. Финансиската полиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 135 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 215 | | | веќе видена

Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша меѓу другото премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод Меѓународниот ден на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиската полиција отвори истрага за Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: