Нема термини за тестирање, министерот уверува дека викендов ќе се тестира со полн капацитет и без паузи


Се чека за термини за тестирање за присуство на корона вирусот - речиси насекаде во државата. Во некои градови граѓани кои имаат симптоми не можат да се ...
| | веќе видена | слични

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате во Институтот за јавно здравје да направите тест за ковид – 19 надвор од протоколите, односно да го направите приватно поради патување на пример за ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Квалитетните тестови од фирмата „Abbott“ кои што даваат 99.6 отсто точност на резултатот за Ковид-19 од следната недела ќе бидат достапни и во Здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, граѓаните ќе можат преку дадениот телефонски број во медиумите да закажуваат и да направат брзи тестови. Здравствениот дом Скопје е прва ...
| | веќе видена | слични

Бројот на позитивните на корона вирусот два дена по ред е над 800, но тоа што посебно ги загрижува матичните лекари е дека имаат многу повеќе пациенти кои ...
| | веќе видена | слични

 Оваа опција ќе биде достапна од понеделник во поликлиниката „Ѓорче Петров" за сите граѓани што сакаат да направат тест, појаснува Директорот на здравствениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Народот се буди, протест сега за да не биде предоцна. Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе протестира затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, ...
сите 301 | | | веќе видена

Нема напредок во решавање на спорот со Македонија. Втор ден работатата на мешовитата мултудисциплинарна комисија за историски и образовни прашања, создадена за ...
сите 55 | | | веќе видена

Антон Кутев, пратеникот од Бугарската социјалистичка партија, смета дека секој постигнат договор ќе биде залуден доколку Бугарите не ги убедат Македонците дека ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема термини за тестирање, министерот уверува дека викендов ќе се тестира со полн капацитет и без паузи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: