За компаниите со најниски приходи, најголема финансиска поддршка за исплата на плати


Компаниите кои се потешко погодени од кризата, односно кои имаат поголем пад на приходите, ќе добијат поголема финансиска поддршка за исплата на плати, ...
| | веќе видена | слични

Долго најавуваниот четврт сет на мерки од страна на Владата се со цел спречување и надминување на корона кризата остана уште едно нивно празно ветување. Имено ...
| | веќе видена | слични

Собранието синоќа го објави предлог-законот за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската криза за исплата на платите за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени од короната, реагира ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите реагираат дека треба да прават пресметки на плати, како и да доставуваат други податоци неопходни за исплата на финансиската помош за исплата ...
| | веќе видена | слични

Според обработените податоци на Управата за јавни приходи до денеска, вкупно 187 работодавачи кои примиле финансиска поддршка за исплата на плати за април, мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за исплата на плата со финансиска поддршка од државата за октомври, ноември и декември доцни. Тоа, освен на товар на вработените, во голема мера ги ...
| | веќе видена | слични

Законот за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено економската криза, како и ребалансот, сѐ уште не се на дневен ред за гласање во ...
| | веќе видена | слични

Во подготовка на законските решенија за имплементација на економските мерки од четвртиот пакет да постои подобра координација меѓу надлежните институции и да ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите бараат итно да се донесе Законот за субвенционирање плати, бидејќи може да се случи дел од фирмите да не стигнат да аплицираат. Апелираат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 565 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Македонциии! Гледајте ги малку на интернет дебатите на бугарските медиуми. Нека не ве лажат СДСМовците дека ова било нивна предизборна реторика. Сите нивни ...
сите 502 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За компаниите со најниски приходи, најголема финансиска поддршка за исплата на плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: