„Рајанер“ и „Изиџет“ ќе им ги вратат парите на патниците за откажаните летови во Италија

4 копии

Италијанскиот регулатор за авиосообраќај соопшти дека успеал да убеди четири нискобуџетни авиокомпании, вклучувајќи ги и ирската „Рајанер“ и британскиот ...
| | веќе видена | слични

Милан одлучи да ја прекине работата на академијата, бидејќи бројот на КОВИД-19 во Италија значително се зголемува. „Црвено-црните“ не сакаат да ризикуваат и ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 518 | | | веќе видена

Не може да се заборави секоја една капка крв што паднала во Куманово во борбата за слободна Македонија , напиша Владо Мисајловски по вечерашниот протест. Тој ...
сите 218 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона предизвика огромна болка и тага и остави голема празнина во фудбалска Аргентина, но истовремено донесе и многу различни ...
сите 279 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 149 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Федералниот Апелациски суд во Филаделфија го отфрли барањето на тимот на американскиот претседател Доналд Трамп да се блокира прогласувањето на демократот Џо ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Рајанер“ и „Изиџет“ ќе им ги вратат парите на патниците за откажаните летови во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: