ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести потфрли, цело лето не направи никаков план


Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, во утринската емисија на ТВ Алфа „Добро утро, секое утро“ истакна дека состојбата со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбик пишува дека пратеникот Костадин Костадинов од СДСМ во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Миле Талески, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Истиот тој, сега пратеник од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. ...
сите 281 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 58 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 107 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 162 | | | веќе видена

„Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, со најава за некакви блокади на институциите покажува дека ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести потфрли, цело лето не направи никаков план

Од:
До кого (е-маил):
Порака: