23 Oктомври – Ден на македонската револуционерна борба


Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба вели „борбата не бара празници туку резултати“. - ...
| | веќе видена | слични

Речиси и да нема објава на Твитер од министерката за одбрана Радмила Шекеринска во која не е спомената Северноатлантска алијанса, па и денешниот празник таа го ...
| | веќе видена | слични

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес, предводена од пратеникот Игор Здравковски положи свежо цвеќе пред куќата на Петар Поп Арсов во село Богомила, велешко. Во ...
| | веќе видена | слични

Денот на македонската револуционерна борба, 23 Октомври, Гевгелија го чествуваше со положување цвеќе пред споменикот на илинденецот Сава Михајлов,во центарот ...
| | веќе видена | слични

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека првите вакцинации на граѓани на Европската Унија ќе бидат извршени против Ковид-19 ...
сите 459 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 630 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 204 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

23 Oктомври – Ден на македонската револуционерна борба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: