Џиновско јаболко се роди во ресенско, eве колку тежи


Во Преспа се собираат и продаваат јаболката од годинешниот род, а сè уште има овоштари кои измамени од диви трговци не ги добиле парите за претходните реколти. ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Од Буџетот на Република Македонија, трансферирани се скоро 80 милиони денари на општина Ресен, за обесштетување на граѓаните погодени од невремето во 2019 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како благодарност поради залагањата за обештетување на граѓаните од невремето минатата година во Долна Преспа, премиерот Зоран Заев ја доби плакетата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ја доби плакетата „Преспански јаболкобер“ од ресенскиот градоначалник Живко Гошаревски како благодарност поради залагањата за обештетување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со своите лаги, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја уништува европската иднина на македонските граѓани. Ова за БГНЕС го изјави европратеникот и еден ...
сите 431 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 106 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до граѓаните во периодот на слави кој престои максимално да бидат одговорни и да ги почитуваат мерките за заштита. ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џиновско јаболко се роди во ресенско, eве колку тежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: