Угостителите незадоволни од одлуката на Владата, работодавачите очекуваат последици и во други сектори

Угостителите револтирани. Велат иако првично мерката за ограничување на работнот време беше најавено за повеќе економски оператори, на крајот владата одлучи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 За првпат во нашата земја, KFC Македонија на целата јавност ѝ овозможи прошетка низ својата кујна. Овој транспарентен пристап ги менува правилата и носи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 281 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски вчера вечерта во своето гостување на „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат ...
сите 469 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 157 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена

Охрид, 25. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите незадоволни од одлуката на Владата, работодавачите очекуваат последици и во други сектори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: