Милошоски: Владата и Венко Филипче експериментираат со граѓаните


2 копии

Не знам од каде и како е “паднат” или “црпнат” Зоран Заев, но знам дека од каде и да доаѓа е најголем непознавач на работите. Се поставува прашање, дали е до ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за вечерва најави протест против загадениот воздух. Ќе се протестира во Скопје, Тетово, Битола, Струмица и Куманово, од 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ да не се правдаат и да престанат до лажни изговори. 9 месеци ја лажат јавност за нови болнички капацитети за КОВИД, а Филипче со прст не мрдна. Филипче го ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ „СДСМ и Филипче не знаат и не им се работи, заемот за болниците е само изговор СДСМ да не се правдаат ...
| | веќе видена | слични

Скоро 30 илјади заболени и илјада починати, но и по осум месеци од македонскиот министер за здравство слушаме иста песна - состојбата е под контрола, а ако не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести за вчерашните 870 нови заболени од ковид-19 и 14 починати и побара ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи преку својот фејсбук профил упати отворено писмо до министерот за здравство Венко Филипче во кое го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

ечиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 578 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 370 | | | веќе видена

Старо- новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле ...
сите 100 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

„Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Владата и Венко Филипче експериментираат со граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: