СЕДУМ ПОЧИНАТИ И 272 ЗАРАЗЕНИ ВО СКОПЈЕ - Ова е состојбата во скопските општини


Министерството за здравство информира дека во Скопје во последните 24 часа се регистрирани 272 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 71. Битката со ...
| | веќе видена | слични

35 годишен скопјанец е помеѓу починатите, a вкупно 14 лица починаа во последните 24 часа. Оваа информација попладнево ја соопшти Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради високите бројки на новозаразени во текот на овој месец, во просек 300 дневно или 22 отсто од тестираните, албанскиот Комитетот за заразни болести најави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани 390 нови случаи на Ковид-19 и петмина починати. Меѓу починатите најмладата жртва има 35 години.Другите починати ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата со коронавирус се заразиле 12753 скопјани. Во моментов бројот на активни случаи е 4138. Активни случаи по општини Скопје денеска ...
| | веќе видена | слични

Според Министерството за здравство, дистрибуцијата по бројки во Скопје значи дека од почетокот на пандемијата имало вкупно 12753 позитивни на Ковид-19, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 568 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 249 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕДУМ ПОЧИНАТИ И 272 ЗАРАЗЕНИ ВО СКОПЈЕ - Ова е состојбата во скопските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: