Марчело Липи го заврши тренерскиот пат

6 копии

На 70 годишна возраст почина еден од најголемите голмани во историјата на фудбалскит клуб Пелистер од Битола, како и македонскиот фудбал – Томе Димитровски – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ноќва во 70-тата година од животот почина еден од најголемите голмани во историјата на ФК Пелистер и македонскиот фудбал – Томе Димитровски – Тарзанот. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Прославениот италијански стручњак, Марчело Липи одлучи да и стави крај на тренерската кариера. Липи во 80-тите години на минатиот век ја започна кариерата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 243 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското ...
сите 392 | | | веќе видена

Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го заврши овде во ...
сите 52 | | | веќе видена

Ромен Грожан ја испрати првата порака од болница уште вечерта во неделата по страшниот инцидент кој го имаше во Бахреин, а два дена по неверојатните сцени на ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марчело Липи го заврши тренерскиот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: