Милошоски за тв 24: Доколку е потребно да има кворум, ќе бидеме присутни на собраниската седницата да се изгласа законот за заштита од заразни болести

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за здравство Венко Филипче не чувствува одговорност за да поднесе оставка која од него ја бара опозицијата. Тој денеска во Струмица ја повика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
| | веќе видена | слични

Тој денеска во Струмица ја повика опозицијата да ја тргне политиката настрана од борбата против пандемијата со Ковид-19. Нагласи дека од почетокот на кризата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, одговарајќи на новинарски прашања на денешната прес-конференција истакна дека министерот за здравство венко ...
| | веќе видена | слични

Се води ли битката за политичка превласт преку пандемијата со коронавирусот? Кој изигра нечесно за законот со кој треба дел од мерките за заштита од ковид 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зекири при гостувањето во емсијата „Анализа“ на ТВ24 нагласи дека никој не сака онлајн седници на собранието, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Комисијата за заразни болести е стручна и кон неа немам никакви резерви, резерви имам кон граѓаните кои не ги почитуваат мерките, истакна потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири на ТВ 24 истакна дека пратениците веќе имаат службени компјутери во канцеларија и таблети кои ги задолжуваат кога им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Клучно за Бугарија е да се оспори македонскиот јазик, затоа што тоа го негира самото постоење на македонската нацијаПрофесорот Стојко Стојков, копретседател на ...
сите 552 | | | веќе видена

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 196 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 195 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 116 | | | веќе видена

„Бугарија е во предизборна ситуација. Темата за Македонија не е водечка, но секој глас е важен. Ако Красимир Каракачанов ја омекне својата позиција сега, тоа ...
сите 78 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски за тв 24: Доколку е потребно да има кворум, ќе бидеме присутни на собраниската седницата да се изгласа законот за заштита од заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: