Кривичен ја одби жалбата на Новачевски,кумот на Груевски

Јакимовски и Маџовски за злоупотреба на службената положба добија вкупно 10 години затвор. Според пресудата, обвинетите во периодот од 2007 до 2017 година во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поранешниот шеф на кабинетот на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски е осуден на шест години затвор за случајот „Спец каса на УБК“, објави ...
| | веќе видена | слични

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, доби затворска казна од шест години во предметот кој беше отворен од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска во Основниот кривичен суд беше неправосилно осуден на 6 години затвор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сè повисокиот број на новозаразени, сè поголем е и бројот на пациенти на кои им е потребно болничко лекување. Дел од нив се со тешка клиничка слика кои итно ...
сите 533 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
сите 684 | | | веќе видена

Вакцината против коронавирус, што ја развива Универзитетот во Оксфорд во соработка со „АстраЗенека“, ќе чини меѓу три и четири долари, објави денес британски ...
сите 481 | | | веќе видена

Вчера коалициониот партнер на Зоран Заев со кого ја делат власта и криминалот, лидерот на ДУИ во интервју јавно соопшти дека Владата доставила понуда за нов ...
сите 209 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичен ја одби жалбата на Новачевски,кумот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: