На Денот на ВМРО, опозицијата ќе протестира со автомобили во Скопје и од Скопје до Штип


Нa 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најпрво ќе ми дозволите од името на ВМРО-ДПМНЕ на сите македонски граѓани да им го честитам денешниот ден, да им го честитам празникот кој што ја симболизира ...
| | веќе видена | слични

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
| | веќе видена | слични

Од името на ВМРО-ДПМНЕ на сите македонски граѓани им го честитам денешниот ден, им го честитам празникот кој што ја симболизира Македонската револуционерна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири години нема ниту една нова инвестиција во Штип, на времето се градеа универзитети, фабрики и патишта, а сега актуелната власт не може тоа ниту да го ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започна од две собирни точки во Скопје, СЦ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Мицкоски: Денес умираат повеќе луѓе на ден од Втората светска војна, баталете политика, Заев и Филипче дајте си оставка Баталете ги дневно политичките ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Денот на ВМРО, опозицијата ќе протестира со автомобили во Скопје и од Скопје до Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: