Светска банка: Пад на македонската економија од 4,1 %

2 копии

Огромните загуби што ги донесе корона кризата во авиосообраќајот ќе ги одложат и плановите за реконструкција и проширување на аеродромот „Свети Апостол Павле“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грција тоне во долгови. Taa e земја со најголем долг на континентот. На крајот на јуни, Грција имаше најголем јавен долг, мерен според учеството во БДП, од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската асоцијација на аеродроми (ACI) најави дека 193 аеродроми ќе бидат изложени на ризик од неликвидност во наредните месеци, доколку патничкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради пандемијата и ограничувањата на патувањето во првите осум месеци од 2020 година, во светот имало 70 проценти или околу 700 милиони помалку меѓународни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската Влада денеска објави планови за зголемување на даноците за големите компании и луѓето кои најмногу заработуваат, со цел да ги инвестира овие пари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека првите вакцинации на граѓани на Европската Унија ќе бидат извршени против Ковид-19 ...
сите 462 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 471 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 225 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев, премиер и претседател на СДСМ: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на ...
сите 54 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка: Пад на македонската економија од 4,1 %

Од:
До кого (е-маил):
Порака: