Кочанската болница се полни со пациенти откако презема болни од Ковид-19 од Штип

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
| | веќе видена | слични

Се зголемува бројот на позитивни случаи со Ковид-19 во М.Каменица. Според мислењето на лекарите од М.Каменица,а како што потврди Марија Глигоровска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

​Кожното одделение во штипската Клиничка болница од понеделник ќе прима пациенти заразени со коронавирус на кои им е потребно болничко лекување. Директорот на ...
| | веќе видена | слични

Во Прилеп една од водечките општини во земјава по број на заразени и починати од ковид 19 неофицијално се говори дека во помали фирми кои не се членови на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев вели дека утринава на состанок е договорено ова одделение, кое е и посебна зграда, комплетно  да биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
| | веќе видена | слични

Нов оддел со капацитет од 20 легла за прием на ковид пациенти од утре ќе биде во функција во кавадаречката болница, информираше денеска директорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според лекарите, причина за ширењето на заразата е тоа што поголем број од жителите на Македонска Каменица работат во Кочани, од каде што сметаат дека се шири ...
| | веќе видена | слични

Oдделението за уво, нос и грло во прилепската градска болница веќе прими десет пациенти со полесна клиничка слика на коронавирусот. Со ова се растовари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 246 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 412 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочанската болница се полни со пациенти откако презема болни од Ковид-19 од Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: