Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се воздржат од гласање по Законот за заштита од заразни болести

3 копии

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе присуствуваат на седницата на чиј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апасиев во Собранието поднесе иницијатива за осуда на Меморандумот од Бугарија испратен до земји членки на ЕУ во кој се наведени бројни фашизоидни ставови ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата предизвикана од коронавирусот катаденевно создава проблеми со рекордни новозаболени лица ширум светот. И Македонија брои големи бројки на ...
| | веќе видена | слични

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични

Да запре работата на мешовитата македонско-бугарска комисија, а Собранието да го отфрли објаснувачкиот меморандум на Софија за евроинтеграциските процеси на ...
| | веќе видена | слични

Левица до собранието поднесе декларација, како што велат за осуда на бугарските нацинал-шовинистички претензии, декларацијата содржи десет точки - меѓунив ...
| | веќе видена | слични

Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека најголемата опозициска партија ќе направи кворум со присуство, но ќе гласа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев не е оптимист дека до 22 јуни може да се дојде до решение со Бугарија, а со тоа и до одблокирање на процесот за почнување на преговори на ...
сите 440 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 414 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Младиот Дарко Чурлинов, најмладиот дебитант во репрезентацијата, денеска на обраќањето кон новинарите изрази надеж дека ќе игра на следниот меч и дека е ...
сите 136 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се воздржат од гласање по Законот за заштита од заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: