Тесла ги руши очекувањата: Како се продаваат електричните автомобили

9 копии

Најбогатиот Французин Бернар Арно, шеф на францускиот концерн за производство на скапоцена стока „Луј Витон Мое Хенеси“ (ЛВМХ), го зголеми минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Вакцините и лековите добиваат се поголемо значење во таа “научната трка“ за борба против ковид-19. Но, компаниите, исто така, работеа со полна пареа како да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Боинг“ ќе го намали бројот на работни места повеќе отколку што објави, бидејќи продолжува да губи пари за време на пандемијата што ги намали можностите за ...
| | веќе видена | слични

Американската компанија „Боинг“ денес најави намалување на бројот на вработени и укинување на 30 илјади работни места, затоа што продолжува да ги губи ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за производство на авиони, „Boeing“ денес објави намалување на бројот на вработени и елиминирање на околу 30.000 работни места, бидејќи продолжува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Microsoft во третиот квартал од оваа година прикажа добивка од 37,2 милијарди долари, додека експертите очекуваа позитивен финансиски резултат од 35,72 ...
| | веќе видена | слични

Британскиот енергетски гигант „BP Plc“ успеа да избегне загуба во третиот квартал и се врати во профит поради продажбата на гориво. Со ова, компанијата ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 565 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 246 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тесла ги руши очекувањата: Како се продаваат електричните автомобили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: