По завршување на пандемијата Македонија ја чека одлив на медицински сестри

Откако пандемијата на коронавирусот ќе заврши, Македонија ја чека одлив на медицински сестри. Тие би заминале во регионот, но и во Европа, онаму каде ваквиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Загреб – Претседателот на лекарската комора на Хрватска, Крешимир Луетиќ, изјави дека ситуацијата со ковид-19 во земјата е сериозна и дека државата ќе почне да ...
| | веќе видена | слични

Анестезиологот Марија Билиќ, која работи 12-часовна смена сама со 15-те најтешко болни пациенти во болницата Дубрава, за Дневник N1 објаснува како изгледа еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорката на Куба во Македонија, Каридад Јамира Кието Милиан порача дека дека по урнекот на помошта што нејзината земја несебично ја пружи во Италија и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски упати неколку пораки во текот на своето обраќање пред граѓаните.„Првата ...
сите 396 | | | веќе видена

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 247 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 446 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 330 | | | веќе видена

На протестот „Меѓународен ден на борбата против насилството врз жените“ во Мексико полесно се повредени 23 полицајци, пренесува Анадолија (АА).Според вестите ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По завршување на пандемијата Македонија ја чека одлив на медицински сестри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: