ШТО ГИ НАТЕЖНА КРЕДИТНИТЕ РАТИ - граѓани се жалат дека по одложувањето треба да плаќаат повеќе

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
| | веќе видена | слични

Во време на рецесија, кога се внимава на секој денар, купувањето на автомобил, било тоа да е половен или нов, стана луксуз. Голем број од семејствата денес ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно одлуката за кризна состојба, денеска во Центарот за управување со кризи, (21.11.2020 година), се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи ...
сите 192 | | | веќе видена

И германската влада мора да го искористи своето претседателство со ЕУ за да ја убеди бугарската влада и особено премиерот и лидер на ГЕРБ, чие име дефинира ...
сите 927 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 173 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена

Се промени менталитетот на тимот. Стигнавме до точка да губиме од Андора, бевме на многу ниско ниво, но ова се промени. Важна улога одигра враќањето на Горан ...
сите 55 | | | веќе видена

Компанијата Модерна ќе ја продава вакцината за короанвирсот меѓу 25 и 37 долари во зависност од нарачаната количина, соопшти директорот Стефан Бансел.„Нашата ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ГИ НАТЕЖНА КРЕДИТНИТЕ РАТИ - граѓани се жалат дека по одложувањето треба да плаќаат повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: