Пациент во изолација со повреда на кичма: Немам ковид 19 ама имам болна кичма, треба да се заразам за да ме лекуваат

Додека министерот Венко Филипче тврди дека се тече вообичаено што се однесува до третирање на пациенти со сите останати проблеми, голготата што Сашо Здравевски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Педесетгодишниот Златко Анѓелиќ од Кисељак се опоравил од Ковид-19 по 93 дена минати во болница, од кои 27 бил приклучен на апарати за дишење, а тој преживеал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведоштвата на 24 пациенти беа објавени како дел од студијата насочена кон подигнување на свеста кај лекарите за состојба која честопати се нарекува „долг ...
| | веќе видена | слични

33-годишната Надица Димитровска од Скопје, за Женски Магазин ја раскажа нејзината мачна и долга голгота во борбата против туморот, која почнува пред година и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска – Давкова, преку пост на нејзиниот фејсбук профил ја конетираше и изјавата на директорот за Завод за ...
сите 355 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 238 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 677 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-37, ...
сите 461 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 231 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 394 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Измените на Законот за лекови и медицински помагала со кој се уредува набавката на вакцините од компанијата „Фајзер“ го помина првиот филтер во Собранието со ...
сите 404 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациент во изолација со повреда на кичма: Немам ковид 19 ама имам болна кичма, треба да се заразам за да ме лекуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: