(ВИДЕО) Хаос во здравствениот систем, пациенти го негираат министерот Филипче


Дека надлежните ја губат контролата со епидемијата сведочат и граѓаните. Системот кој функционира за да се олесни работата со пандемијата им одмага на болните. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Педесетгодишниот Златко Анѓелиќ од Кисељак се опоравил од Ковид-19 по 93 дена минати во болница, од кои 27 бил приклучен на апарати за дишење, а тој преживеал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведоштвата на 24 пациенти беа објавени како дел од студијата насочена кон подигнување на свеста кај лекарите за состојба која честопати се нарекува „долг ...
| | веќе видена | слични

33-годишната Надица Димитровска од Скопје, за Женски Магазин ја раскажа нејзината мачна и долга голгота во борбата против туморот, која почнува пред година и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 717 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 494 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 293 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Хаос во здравствениот систем, пациенти го негираат министерот Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: