Директорката на Кумановската болница по смртта на хирургот: На хирургија нема ниту еден позитивен вработен


Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
| | веќе видена | слични

Тројца пациенти починаа од компликации на коронавирус во изминатото деноноќие на Инфективното одделение во Кумановската болница. Станува збор за две жени на ...
| | веќе видена | слични

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На Инфективното одделение при велешката Општа болница синоќа починаа две жени на 57 и 86 годишна возраст од Велес. Тие се дванаесетта и тринаесетта жртва ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот началник на СВР Велес Игор Ангеловски, кој синоќа почина Инфективната клиника во Скопје како последица на ковид-19, поради пад на сатурација итно ...
| | веќе видена | слични

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | веќе видена | слични

Тој во велешката болница се лекувал една недела, но последните два дена неговата состојба  почнала да се влошува и имал ниска сатурација во крвта. -Последните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорката на Кумановската болница по смртта на хирургот: На хирургија нема ниту еден позитивен вработен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: