Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, повредени две лица

2 копии

Тетовската полиција вчера му го одзела возилото марка „мерцедес" на 28 годишен жител на градот поради сомнение дека има фалсификуван број на шасијата. Возилото ...
| | веќе видена | слични

– Одземеното возило поради сомнение за фалсификуван број на шасија е во рамки на засилените сообраќајни контроли кои изминатиов период се преземаат за да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со последните контроли на возилата кои вршат јавен превоз во гостиварскиот регион откриени се 11 возила за кои сопствениците немале соодветни лиценци. Ним, СВР ...
| | веќе видена | слични

Тетовската полиција во рамки на засилените контролни активности на јавниот превоз на патници во изминатите 30 дена открила 50 возила кои ја вршеле оваа дејност ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Педесетте санкционирани возила се меѓуградски и локални автобуси, комбиња и патнички такси возила.   -Во содејство со Отсекот за економски криминал, на сите им ...
| | веќе видена | слични

Секој месец над 10 тина сообраќајки предизвикани од животни регистрира тетовската полиција на Aвтопатот Скопје Тетово – Гостивар.За среќа досега нема загинати ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 295 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 302 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Oд партијата ВМРО-ДПМНЕ го повикаа Зоран Заев јавно да објави пред македонската јавност за што точно тајно се преговара во Софија овие денови.„Зоран Заев во ...
сите 209 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, повредени две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: