ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов црн рекорд, денес над 640 заразени


Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов ја дообјасни својата претходно дадена изјава. Тој вели дека не се заканил, туку понудил помош како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов се обиде да ја дообјасни својата претходна изјава дека ќе испрати инженерски полк за да отстранува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Красимир Каракачанов , вицепремиер и министер за одбрана на Бугарија смета дека македонските медиуми ги извртеле неговите зборови за испраќање на бугарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, го продолжува „походот со својот полк“ кон спомениците во Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов во изјава за телевизија „Сител“ вели дека блокадата на пристапните преговори за Македонија во декември ќе ...
| | веќе видена | слични

Ако Бугарија ја блокира Македонија тоа ќе биде подобро за некои македонски политичари кои ќе се разбудат тогаш од длабокиот југословенски сон, изјави ...
| | веќе видена | слични

Каракачанов смета дека „ќе биде добро“ за бугарско-македонските односи доколу Бугарија ја блокира Македонија за ЕУ. „Тоа ќе натера некои политичари во ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот министер за одбрана и вицепремиер, Красимир Каракачанов во изјава за телевизија Сител смета дека ќе биде добро доколку Бугарија ја блокира С. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Безмалку 150 полицајци и 300 војници ќе бидат ангажирани за обезбедување на болниците низ земјава, информираше денеска вршителот на должност директор на ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 287 | | | веќе видена

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 344 | | | веќе видена

Доналд Трамп одобри старт на процесот на пренос на власта. Ваквата одлука на белата куќа следува откако официјални лица од сојузната држава Мичиген соопштија ...
сите 77 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов црн рекорд, денес над 640 заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: