Реакции на одлуката на Владата - администрацијата дома, приватниот сектор на работа

Местото на административците е во канцеларија, а не дома. Граѓаните револтирани од новата одлука на владата, дел од администрацијата да работи од дома-онлајн. ...
| | веќе видена | слични

Вработените во секторите и одделенијата на Општината ќе функционираат според двосменски систем на ротација од по осум часа, од кои шест часа работа со физичко ...
| | веќе видена | слични

Влошената состојба со пандемијата и високиот број заразени со коронавирусот, ја принудија локалната самоуправа да го смени начинот на работа со странки. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Гостиварските општински власти од понеделник ќе решаваат како ќе работи администрацијата. Препораките за организирање на работата од Владата стигнале пред два ...
| | веќе видена | слични

Угостителите револтирани. Велат иако првично мерката за ограничување на работнот време беше најавено за повеќе економски оператори, на крајот владата одлучи ...
| | веќе видена | слични

Кои и колку јавни службеници може да работат од дома, а кој втора смена? Втор ден откако се воведени мерките за административците од Владата не одговорија дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 713 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
сите 430 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ е тотално изгубена. Ветото за почеток на преговорите ја извади на виделина целата нивната неспособност и во сегментот на ...
сите 178 | | | веќе видена

Буџет скроен за здравје и заздравување на економијата, или бројки кои висат во воздух кои тешко ќе бидат реализирани?! Предлог-буџетот за 2021 година влезе на ...
сите 219 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакции на одлуката на Владата - администрацијата дома, приватниот сектор на работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: