Раст на депозитите во септември

Американската компанија „Боинг“ денес најави намалување на бројот на вработени и укинување на 30 илјади работни места, затоа што продолжува да ги губи ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за производство на авиони, „Boeing“ денес објави намалување на бројот на вработени и елиминирање на околу 30.000 работни места, бидејќи продолжува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Microsoft во третиот квартал од оваа година прикажа добивка од 37,2 милијарди долари, додека експертите очекуваа позитивен финансиски резултат од 35,72 ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата и ограничувањата на патувањето во првите осум месеци од 2020 година, во светот имало 70 проценти или околу 700 милиони помалку меѓународни ...
| | веќе видена | слични

Британскиот енергетски гигант „BP Plc“ успеа да избегне загуба во третиот квартал и се врати во профит поради продажбата на гориво. Со ова, компанијата ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека првите вакцинации на граѓани на Европската Унија ќе бидат извршени против Ковид-19 ...
сите 430 | | | веќе видена

Во Хрватска се регистрирани рекордни 3.603 нови случаи на инфекција со коронавирус, а бројот на активни случаи се зголеми на вкупно 20.691. Починаа 56 лица. На ...
сите 879 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 204 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 530 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
сите 258 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст на депозитите во септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: