325 ЗАРАЗЕНИ И 3 ПОЧИНАТИ ВО СКОПЈЕ - Еве ја состојбата во скопските општини

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје се регистрирани 325 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 89Починати во Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани рекордни 422 нови случаи на Ковид-19, а во тој период починале тројца пациенти, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Аеродром и понатаму е неславен рекордер како општина со најголем број на заболени од Ковид 19. Според министерството за здравство, во изминативе 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Според најновиот ковид-биланс, од почетокот на пандемијата во Скопје имало 12363 позитивни, а во моментов бројката на активни случаи изнесува 3828. Само во ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје денеска регистрираше 422 нови позитивни случаи во главниот град, а во моментов бројот на активни случаи во Скопје е 3828. Според ...
| | веќе видена | слични

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат повеќе улици од општините Гази Баба, Чучер Сандево, Кисела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот град Скопје, со речиси повеќе од третина од вкупното население во земјата, разбирливо и натаму е најпогоден во епидемијата од коронавирусот, и бележи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 171 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
сите 207 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

325 ЗАРАЗЕНИ И 3 ПОЧИНАТИ ВО СКОПЈЕ - Еве ја состојбата во скопските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: