Денеска 12 починати пациенти

3 копии

Според најновиот ковид-биланс, од почетокот на пандемијата во Скопје имало 12363 позитивни, а во моментов бројката на активни случаи изнесува 3828. Само во ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со коронавирусот во Македонија доби нова димензија во последното деноноќие, во кое е регистриран нов рекорд од 870 нови позитивни случаи од 2.647 ...
| | веќе видена | слични

Нова катастрофа денеска со почианти 14 лица и 870 позитивни на Ковид 19 од 2 674 тестирања од кои над 1 100 во приватните лаборатории. По градови, состојбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 28697, бројката на оздравени пациенти е 19771, на починати е ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 13 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 150 пациенти. На кислородна поддршка се 113 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје денеска регистрираше 422 нови позитивни случаи во главниот град, а во моментов бројот на активни случаи во Скопје е 3828. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Безмалку 150 полицајци и 300 војници ќе бидат ангажирани за обезбедување на болниците низ земјава, информираше денеска вршителот на должност директор на ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 287 | | | веќе видена

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 344 | | | веќе видена

Доналд Трамп одобри старт на процесот на пренос на власта. Ваквата одлука на белата куќа следува откако официјални лица од сојузната држава Мичиген соопштија ...
сите 77 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска 12 починати пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: