Прилеп денеска со РЕКОРДНИ 38 НОВОЗАРАЗЕНИ

Oдделението за уво, нос и грло во прилепската градска болница веќе прими десет пациенти со полесна клиничка слика на коронавирусот. Со ова се растовари ...
| | веќе видена | слични

По наплив на пациенти со ковид и исполнувањето на капацитетите на Инфективното одделение на штипската болница, како можна алтернатива или план Б пред есенскиот ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на заразени лаборанти, лекари и медицински сестри изнесува 12.Во штипската градинка „Вера Циривири-Трена” има позитивен случај на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во штипската градинка „Вера Циривири-Трена“ има позитивен случај на коронавирус. Станува збор за вработен од техничкиот персонал, информираше денеска вршителот ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека во тек е епидемиолошката анкета меѓу вработените во градинка, со цел да се спречи ширењето на заразата. – Точно е дека коронавирусот е влезен ...
| | веќе видена | слични

Родителите секој ден во страв ги пуштаат децата во градинка, поради фактот што секојдневно се зголемува бројот на новозаболени негователки и воспитувачки. Од ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на здравствени работници позитивни на коронавирус во штипската Клиничка болница. Со потврден Ковид 19 во моментот се 12 здравствени работници. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 275 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 519 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 242 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за буџетот за 2021 година и посочи дека во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилеп денеска со РЕКОРДНИ 38 НОВОЗАРАЗЕНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: