Владата ги повика пратениците што поскоро да ги поддржат рестриктивните мерки


Владата и покрај прифатените мерки од Комисијата за заштита од коронавирусот сѐ уште смета дека не е време за прогласување вонредна состојба. Од „Илинденска“ ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, доцна попладнево поминаа на собраниската Комисија за здравство. Законот пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Поради работата на Комисијата за здравство на која повеќе од пет часа се дебатира за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според Транспаренси интернешенл законот за заштита на укажувачи не се применува. Предлог-закон за изменување на Законот за заштита на укажувачи, кој е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од два и пол часа пратениците – членови на собраниската Комисија за здравство расправаа за само еден амандман поднесен на измените и дополнувањата на ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на власта за забрана за собири и групирања во домовите со што се овозможува полицијата да влегува по станови и куќи без судски налог најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Откако влезе во собраниската комисија за здравство Законот за заштита на населението од заразни болести на кој владејачкото мнозинство предложи уште 5 нови ...
| | веќе видена | слични

Задолжително носење маски и на отворено, забрана за групирање надвор, за семејни собири и прослави во домашни услови, предвидува Законот за здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократскиот сојуз, врз основа на анализата на актуелните односи помеѓу Македонија и Бугарија, оценува дека бугарските барања се сведуваат на три клучни ...
сите 243 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 294 | | | веќе видена

До почетокот на оваа недела требаше да бидат завршени сите правни работи за да може поранешната болница „Мала Богородица“ да почне да ги прима првите пациенти ...
сите 590 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 176 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Го повикуваме премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави пред македонската јавност за што точно тајно се преговара во Софија овие денови?, ова денеска ...
сите 115 | | | веќе видена

Случувањата околу Македонија се огледало на реалноста во ЕУ, пишува хрватски весник. Ријечкиот весник „ Нови лист“ објави текст посветен на европскиот пат на ...
сите 512 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги повика пратениците што поскоро да ги поддржат рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: