Бектеши: Законското решение и повиците подготвени, се чека законската основа, поддршката до стопанството од четвртиот сет навреме ќе стигне

2 копии

Мерките од четвриот владин сет веќе се реализираат, а за дел се чека да се усвои ребалансот и да се спроведат јавните повици за реализација на мерките. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите мерки за енергетската ефикасност, вклучително мерката за субвенционирање на ПВЦ-прозорци, за печки на пелети и инвертери и други мерки ќе бидат предвидени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Субвенции за вградување ПВЦ прозорци, за купување печки на пелети како и субвенции за сончеви колектори Министерството за економија повторно ќе дели следната ...
| | веќе видена | слични

Министерот Крешник Бектеши одговарајќи на новинарско прашање, рече дека субвенции за вградување ПВЦ прозорци, за купување печки на пелети како и субвенции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со одложувањето на либерализацијата на поштенскиот пазар, министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција рече дека почнува ...
| | веќе видена | слични

Законското решение е веќе подготвено, консултациите завршуваат со засеганатите страни и ќе биде испратено најдоцна задутре во Собранието, а подготвени се и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ поднело 500 амандмани за блокирање на Законот за здравствена заштита со кој треба да се регулира одењето на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Законското решение и повиците подготвени, се чека законската основа, поддршката до стопанството од четвртиот сет навреме ќе стигне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: