Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард“

Одземањето на дозволата на „Еуростандард банка“ покажува дека Народната банка е подготвена да преземе навремени корективни супервизорски активности за да се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Македонскиот банкарски систем е стабилен и укинувањето на дозволата на една мала банка не ја доведува во прашање стабилноста на системот. Банките и ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот период сме сведоци на обиди за задирање во професионалниот пристап на работење на централната банка, велат од Асоцијацијата. Апелираат до сите ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација с ледејќи ги најновите настани и дискусии во јавноста одржа состанок на кој се дискутираше за здравоста на банкарскиот ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација(МБА) следејќи ги најновите настани и дискусии во јавноста одржа состанок на кој се дискутираше за здравоста на банкарскиот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Позитивните оцени за Народната банка изнесени во годишниот извештај од Европската комисија за напредокот на земјата во 2020 година и за напредната усогласеност ...
| | веќе видена | слични

Во врска со писмото за оштетените штедачи на Еуростандар Банка – „Како пропадна Еуростандард банка“, објавен на 24 октомври 2020 година, Народна Банка до ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Проектот за интегриран информациски систем за управување со финансиите, којшто ќе овозможи интегрирано следење на приходите и расходите од нивното планирање до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: