30 години „Варус“ на македонскиот и регионалниот пазар: Во партнерство со науката, посветени на животот


5 копии

Годинава компанијата „Варус’ одбележува 30 години постоење на македонскиот и пазарот на југоисточна европа. Основана во 1990 година, „Варус“ е меѓу првите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата Триглав Осигурување Живот овие денови доби нов генерален директор и извршен член на одбор на директори.Вилма Учета Дузлевска ја превзема челната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

НЛБ Банка годинава се најде на врвот на листата за Најдобра банка во Р. Северна Македонија во категорија „Поврат на капитал“ според финансискиот магазин ...
| | веќе видена | слични

Малопродажната индустрија поминала долг пат од едноставната трговска размена од типот „земи ја оваа крава во замена за 5 коша пченица“. Потрошувачите очекуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По редовниот годишен преглед, агенцијата за рејтинг AM Best го потврди „A“ рејтингот на финансиската моќ и „А“ долгорочен кредитен рејтинг на Сава Ре, при што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, дознава „ Инфомакс“ до дипломатски извори, вклучени во процесот. Според информациите на Инфомакс, Зоран Заев ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 182 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 години „Варус“ на македонскиот и регионалниот пазар: Во партнерство со науката, посветени на животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: