Тешко повредено младо момче – со мотор се превртело на обиколница

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 437 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје, како што информира Министерството за здравство, хоспитализиран е еден нов пациент поради компликации од ...
сите 704 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

13. јуни 2021 година, датум кој ќе биде запишан во македонската историја, денеска со почеток од 18 часот на „Националната арена“ во Букурешт, Македонија ќе го ...
сите 388 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Според направениот распоред, Македонија официјално е гостин на денешниот натпревар против Австрија, па Австријците ја имаа можноста да бираат боја на дресот. ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повредено младо момче – со мотор се превртело на обиколница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: