Најсовремена медицинска технологија на едно место: „Аџибадем Систина“ создаде дијагностички –имиџинг центар каде што се откриваат сите болести во рана фаза


3 копии

Брза и прецизна дијагноза на сите болести, снимки со висок квалитет и резолуција, минимална доза на зрачење, скратено време на снимање и комфор за пациентите, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нови простории и опрема од денеска се во функција на Универзитетската ветеринарна болница за општи и специјалистички прегледи на домашните миленици. Болницата ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од здравствените установи, од самиот почеток на епидемијата со корона вирусот во Македонија, успешно ги надминаа сите предизвици, со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најсовремена медицинска технологија на едно место: „Аџибадем Систина“ создаде дијагностички –имиџинг центар каде што се откриваат сите болести во рана фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: