Иван Илчев од бугарската билатерална комисија: Македонците уште учат дека прабугарите биле номади


Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Андреј Ковачев, бугарскиот европратеник во изјава за ТВ Европа вели дека без прифаќање на „историската вистина“ за Македонија нема почеток на преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Бугарија изразува јасен став за Северна Македонија: Софија не сака земјата, со која идните генерации ќе имаат проблеми со фалсификување на историјата, да влезе ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот пратеник во Европскиот парламент, Андреј Ковачев, во гостување на бугарската ТВ „Европа“ изјави дека позицијата на Бугарија е јасна и тие не сакаат ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев повторно ѕвечка со вето, во исчекување на одлуката за одржување на првата Меѓувладина конференција во декември.  Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договорот со Бугарија сепак ќе се менува. После едномесечно негирање, на крајот власта потврди дека ќе се согласи на бугарските барања по однос на јазикот, ...
| | веќе видена | слични

Оптимистички очекувања во С. Македонија за почетокот на пристапните преговори со ЕУ на две недели од последниот состанок на Советот за општи работи на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Бенфика, Жорге Жесус смета дека пасијата која Марадона ја имал за фудбалот го разликува од станатите кои се во конкуренција за најдобар играч на ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иван Илчев од бугарската билатерална комисија: Македонците уште учат дека прабугарите биле номади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: