Дубаи нуди едногодишна виза за оние што работат на далечина

Доколку мозокот не ги добие потребните маснотии подолго време, докажано е дека може дури и да се „блокира“ Секој што некогаш направил тест за интелигенција ...
| | веќе видена | слични

Кои причини освен прекумерно внесување на храна може да водат до зголемување на телесната тежина? М ногу луѓе денес се борат со непотребни килограми телесна ...
| | веќе видена | слични

Го знаете изразот - среќата со пари не се купува? Се чини дека тоа не е сосема точно. Парите може да купат одредено задоволство во животот во зависност од тоа ...
| | веќе видена | слични

Цела кесичка чипс. Парче пица. Чинија помфрит. Сад со супа. Сите овие се храна во која сакате да уживате и имаат нешто заедничко: тие се солени. И, ако сте ...
| | веќе видена | слични

Дури и пред пандемијата факторите на менталното здравје често беа изоставени од мерилата за долговечност. Знаеме колку е влијателна исхраната во оваа равенка и ...
| | веќе видена | слични

Алис Џонсон забележала дека понекогаш, во текот на ноќта, различно гледала на околината. За време на оваа состојба сите предмети околу неа изгледале мали, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 171 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
сите 207 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дубаи нуди едногодишна виза за оние што работат на далечина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: