(Видео) Костовски: Политичката репресија и прогонот од криминалците на власт мора да запрат


„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата вчера одржа протести со движење на колона возила низ улиците на седум градови во државата. Од објавените видеа можеше да се забележи дека и на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката во Собранието, Лидија Петкоска, порача дека гласот на граѓаните мора да се слушне и дека со масовното учество во протестот со возила, охриѓани го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршувањето на протестите на опозицијата во седум града во Република Македонија, порача дека политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Имам прилика вечерва да говорам во очи на можеби најголемиот македонски национален празник основањето на ВМРО. Практично организацијата ВМРО или уште поточно ...
| | веќе видена | слични

Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ вечерва со своите возила и транспаренти продефилираа низ штипските улици. Пратеникот во Собранието, Иван Јорданов истакна ...
| | веќе видена | слични

Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт, порача Игор Здравковски од ВМРО-ДПМНЕ по вечерашниот протест во Велес. „Пред неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 301 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Костовски: Политичката репресија и прогонот од криминалците на власт мора да запрат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: