ЛШ: Мората им донесе победа на Јуве во Киев, голчиштето на Ловрен недоволно за Зенит!

Јувентус и Андреа Пирло имаа победнички старт на новата сезона во Лигата на шампионите, откако повратникот кај „бјанконерите“, Алваро Мората постигна два гола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва и утре повторно возбудувања во Лигата на шампионите. На програмата е второто коло, а вечерва се играат дуелите во групите А, Б, Ц и Д. Први ќе ...
| | веќе видена | слични

Елитното фудбалско натпреварување поради пандемијата на коронавирусот доживеа големи промени, но една работа не се менува. Напаѓачот на европскиот вицешамипон, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

УЕФА во својот годишен извештај ја објави листата на најбрзи фудбалери за минатата сезона во Лигата на шампионите. Играчот кој достигнал најголема брзина е ...
| | веќе видена | слични

Во својот годишен извештај, Европската фудбалска федерација го објави и списокот на најбрзи фудбалери за минатата сезона во Лигата на шампионите. Играч кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дефанзивецот на Манчестер Сити, Анхелињо е на позајмица во Лајпциг. Летото тој имаше опција да оди во Барселона, но тој реши да се врати во Германија за уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 298 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку фејсбук статус го повикува народот на протест, бидејќи како што тој вели од изјавите на премиерот Зоран Заев било очигледно дека ...
сите 586 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 304 | | | веќе видена

Министерот д-р Венко Филипче утрово одржа состанок со директорите на ковид центрите од клиникте во комплексот Мајка Тереза на кој беше разгледана состојбата со ...
сите 574 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 132 | | | веќе видена

Кога Диего Марадона во 1984 година го изненади фудбалскиот свет и дојде во Наполи, Чиро Ферара имаше само 17 години и таа година влезе во првиот тим на Наполи. ...
сите 307 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 194 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Мората им донесе победа на Јуве во Киев, голчиштето на Ловрен недоволно за Зенит!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: